Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Poczta Polska z nową maszyną paczkową

Data publikacji: 2017-10-05, Data modyfikacji: 2017-10-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Poczta Polska z nową maszyną paczkową

Poczta Polska podpisała umowę na dostawę, instalację i uruchomienie wraz z serwisem maszyny do opracowywania paczek. Warta 50 mln zł maszyna stanie w przyszłym roku w Zabrzu. Nowoczesny sorter wpisuje się w strategię Poczty na lata 2017-2021, której jednym z filarów jest rozwój usług paczkowo-kurierskich.

Liczba przesyłek dostarczanych przez Pocztę Polską stale się zwiększa. W 2016 r. klienci nadali blisko 70 milionów paczek. Klienci coraz liczniej kupują towary w Internecie a Poczta dostarcza je pod wskazany adres. Poczta Polska obserwując trendy - głównie rozwój eCommerce – osiąga rynkowe tempo wzrostu liczby przesyłek KEP dynamicznie rozwijając współpracę z Klientami umownymi/biznesowymi. Wg. ostatnich danych z platformy Shoper, klienci najchętniej wybierają dostawę zamówionych produktów kurierem, w tym kurierem Poczty Polskiej. Drugim co do popularności wyborem klientów jest list polecony.

Dostosowujemy infrastrukturę Poczty Polskiej do zmieniającego się rynku pocztowego i kurierskiego. – mówi Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej. – Nowoczesny sorter wpisuje się w nową strategię Poczty, której jednym z filarów jest rozwój usług paczkowo-kurierskich. Realizujemy plany rozwojowe, wymagające nakładów inwestycyjnych na średniorocznym poziomie blisko 400 mln złotych.

Nowy sorter obsłuży do 2,5 mln paczek miesięcznie

Przewidywana wydajność produkcyjna maszyny w Zabrzu to 12.800 sztuk paczek/godz. Urządzenie będzie w stanie posortować ok. 2 mln przesyłek w ciągu miesiąca. Przy zwiększonym wolumenie i wydłużeniu czasu pracy można będzie zwiększyć obsługiwany wolumen paczkowy do ok. 2,5 milionów sztuk miesięcznie.

Maszyna będzie wyposażona w 134 ześlizgi proste oraz 24 pionowe. Na ześlizgach prostych będzie się odbywało rozdzielanie przesyłek do poziomu placówek oddawczych i rejonów doręczeń paczkowych. Umaszynowienie ograniczy czynności wykonywane ręcznie tj. skanowanie przesyłek w czasie wyjęcia z kontenera oraz drogi przejścia pracowników w czasie wydzielania przesyłek. Sortownica przemieszczając automatycznie przesyłki odczyta adresy i skieruje paczki na odpowiedni ześlizg (kierunek) wykorzystując do tego m.in. automatyczne skanery.

Rozwój usług paczkowo-kurierskich to jeden z trzech filarów, na których zgodnie z nową strategią opiera się rozwój spółki. Najbliższa przeciętnemu klientowi oferta paczkowa jest ulepszana, by zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagającego odbiorcy. Paczka+ jest nową formą paczki, która ułatwia zarówno klientowi, jak i pracownikom obsługę wysyłek. Łączy w sobie wszystkie funkcjonalności, które do tej pory były dostępne w ramach PACZKI24 i PACZKI48. Podstawowa wersja Paczki+ zapewnia klientowi gwarancję terminu doręczenia w ciągu dwóch dni roboczych, odbiór w punkcie wybranym z najszerszej w Polsce sieci click&collect (placówki Poczty Polskiej, stacje benzynowe Orlen i sieć kiosków RUCH) oraz szereg usług dodatkowych.

Poczta, prócz dostosowania usług do Klienta dba też o innowację i wsparcie młodych przedsiębiorców, m.in. o start-up Pakomatic, czyli samoobsługowe urządzenie, montowane w domach wielorodzinnych, dzięki któremu można odbierać i nadawać paczki. Jeszcze w tym roku, w ramach pilotażu, planuje uruchomić ok. 50 takich urządzeń.

Poczta Polska, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
pszczyński

Powiat pszczyński – siedzibą tego położonego w województwie śląskim powiatu jest Pszczyna, a on sam powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. W jego skład zalicza się 6 gmin. Są to: Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice, Suszec.

Jedna z największych turystycznych atrakcji ziem powiatu jest Jezioro Goczałkowickie. Obserwować tu można ptactwo wodne, a w okolicznych lasach, które stanowią fragment dawnej Puszczy Pszczyńskiej spotkać bogactwo fauny i flory. Jeśli już mowa o puszczy to okazuje się, że w dwóch miejscach na terenie powiatu można zobaczy jej króla. Żubry można podziwiać w ośrodku Edukacji Ekologicznej – Pszczyńskie Żubry i w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, nieopodal zamku i starówki w scenerii parku Zwierzyniec.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola