Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pszczyna - Zagroda Wsi Pszczyńskiej skansen (Heritage Park), Polska (Poland) [HD] (videoturysta.eu)

 
videoturysta.eu [PL] Skansen znajduje się we wschodniej części pszczyńskiego parku (GPS: 49.978720, 18.950236). Zawiera on ciekawe zabytki drewnianej architektury ludowej z regionu pszczyńskiego, w tym działającą replikę młyna wodnego. *** więcej informacji: videoturysta.eu/pl/pszczyna-castle-interiors.html [EN] The heritage park is located in the eastern part of the park in Pszczyna (GPS: 49.978720, 18.950236). It contains interesting old buildings of wooden architecture of the Pszczyna region, including operating replica of a water mill. *** more info: videoturysta.eu/pszczyna-castle-interiors.html

 


videoturysta
 
Data pliku video: 2016-06-08, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
pszczyński

Powiat pszczyński – siedzibą tego położonego w województwie śląskim powiatu jest Pszczyna, a on sam powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. W jego skład zalicza się 6 gmin. Są to: Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice, Suszec.

Jedna z największych turystycznych atrakcji ziem powiatu jest Jezioro Goczałkowickie. Obserwować tu można ptactwo wodne, a w okolicznych lasach, które stanowią fragment dawnej Puszczy Pszczyńskiej spotkać bogactwo fauny i flory. Jeśli już mowa o puszczy to okazuje się, że w dwóch miejscach na terenie powiatu można zobaczy jej króla. Żubry można podziwiać w ośrodku Edukacji Ekologicznej – Pszczyńskie Żubry i w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, nieopodal zamku i starówki w scenerii parku Zwierzyniec.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola