Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pszczyna - Perła Górnego Śląska

 
W dzisiejszym „Polska level wyżej” zabierzemy Was do Perły Górnego Śląska - Pszczyny. Podróż rozpoczynamy w Polskim Wersalu - pszczyńskim zamku magnackim z XV w. To świetna okazja, by poznać historię księżnej „Stokrotki" oraz zobaczyć największego w Europie ssaka! Film został przygotowany w ramach projektu „Polska level wyżej” realizowanego przez Fundację Edukacji Polonijnej. "Polska level wyżej" to promocja historii i dziedzictwa Polski poprzez ukazanie jej mniej znanych skarbów w postaci serii filmów. W ramach projektu przygotowujemy filmy o miejscach w Polsce oddalonych od głównych szlaków turystycznych, które przyciągnąć mogą niezwykłą historią, zwyczajami czy architekturą. Celem projektu jest wzmocnienie więzi Polonii i Polaków za granicą z krajem ojczystym oraz zachęcenie do częstszych odwiedzin w kraju. Oficjalny kanał Fundacji Edukacji Polonijnej: youtube.com/channel/UCakCAw4WLH8G6tn-Qt-vF6Q Facebook: facebook.com/FundacjaEdukacjiPolonijnej/ Instagram: instagram.com/fundacjaedukacjipolonijnej/ Twitter: twitter.com/FEP_polonia Patron Medialny projektu: Londynek.net londynek.net Już wkrótce pojawią się kolejne odcinki! Prezenter: Mateusz Nasuto Realizacja: FilmoveLove filmowelove.pl/ Muzyka: Utwory pochodzą z biblioteki EMI Production Music: Jean-Pierre Eugene Menager, Gabriel Benhamou - Middle Ages Music, Daryl Neil Alexander Griffith - Floating above Reality Toby Roland Langton Gilks - Prime Mover Realizator projektu: Fundacja Edukacji Polonijnej: polonia.edu.pl

 


Polska level wyżej
 
Data pliku video: 2018-02-14, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
pszczyński

Powiat pszczyński – siedzibą tego położonego w województwie śląskim powiatu jest Pszczyna, a on sam powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. W jego skład zalicza się 6 gmin. Są to: Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice, Suszec.

Jedna z największych turystycznych atrakcji ziem powiatu jest Jezioro Goczałkowickie. Obserwować tu można ptactwo wodne, a w okolicznych lasach, które stanowią fragment dawnej Puszczy Pszczyńskiej spotkać bogactwo fauny i flory. Jeśli już mowa o puszczy to okazuje się, że w dwóch miejscach na terenie powiatu można zobaczy jej króla. Żubry można podziwiać w ośrodku Edukacji Ekologicznej – Pszczyńskie Żubry i w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, nieopodal zamku i starówki w scenerii parku Zwierzyniec.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola