Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prawo chroni miejsce pochówku człowieka

Data publikacji: 2018-12-04, Data modyfikacji: 2018-12-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Znieważenie zwłok lub miejsca spoczynku wiąże się z 2 latami więzienia. Surowszej karze, bo aż 8- letniej, podlega natomiast sprawca, który dopuścił się ograbienia takiego miejsca. Należy pamiętać, że ograbienie zwłok, grobu lub miejsca spoczynku zmarłego stanowi szczególnie dotkliwy rodzaj znieważenia śmierci. Dlatego też, sprawcy takiego czynu muszą pamiętać, że zgodnie z kodeksem karnym popełniają przestępstwo.

Pełna treść wiadomości na: pszczyna.slaska.policja.gov.pl/k19/informacje/aktualnosci/248715,Prawo-chroni-miejsce-pochowku-czlowieka.html
pszczyna.slaska.policja.gov.pl, Źródło artykułu: pszczyna.slaska.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
pszczyński

Powiat pszczyński – siedzibą tego położonego w województwie śląskim powiatu jest Pszczyna, a on sam powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. W jego skład zalicza się 6 gmin. Są to: Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice, Suszec.

Jedna z największych turystycznych atrakcji ziem powiatu jest Jezioro Goczałkowickie. Obserwować tu można ptactwo wodne, a w okolicznych lasach, które stanowią fragment dawnej Puszczy Pszczyńskiej spotkać bogactwo fauny i flory. Jeśli już mowa o puszczy to okazuje się, że w dwóch miejscach na terenie powiatu można zobaczy jej króla. Żubry można podziwiać w ośrodku Edukacji Ekologicznej – Pszczyńskie Żubry i w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, nieopodal zamku i starówki w scenerii parku Zwierzyniec.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola