Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

[4K] Pszczyna - Park Zamkowy (the Castle Park), Polska (Poland) (videoturysta.eu)

 
videoturysta.eu [PL] Zabytkowy parki krajobrazowy w stylu angielskim posiada powierzchnię 156 ha. Dzięki temu, że posiada stawy z wysepkami, kanały i strumyki, a także bogatą roślinność, jest jednym z najpiękniejszych parków krajobrazowych Śląska. Dodatkowego uroku dodaje przepływająca rzeka Pszczynka. *** więcej informacji: videoturysta.eu/pl/pszczyna-castle-interiors.html [EN] The landscape park was built in English style and has an area of 156 ha. It has many ponds with islands, canals and small streams, as well as rich vegetation, so it is one of the most beautiful landscape parks in Silesia. Additional charm makes flowing river Pszczynka. *** more info: videoturysta.eu/pszczyna-castle-interiors.html

 


videoturysta
 
Data pliku video: 2016-04-20, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
pszczyński

Powiat pszczyński – siedzibą tego położonego w województwie śląskim powiatu jest Pszczyna, a on sam powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. W jego skład zalicza się 6 gmin. Są to: Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice, Suszec.

Jedna z największych turystycznych atrakcji ziem powiatu jest Jezioro Goczałkowickie. Obserwować tu można ptactwo wodne, a w okolicznych lasach, które stanowią fragment dawnej Puszczy Pszczyńskiej spotkać bogactwo fauny i flory. Jeśli już mowa o puszczy to okazuje się, że w dwóch miejscach na terenie powiatu można zobaczy jej króla. Żubry można podziwiać w ośrodku Edukacji Ekologicznej – Pszczyńskie Żubry i w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, nieopodal zamku i starówki w scenerii parku Zwierzyniec.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola