Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

45-lat pod batutą - jubileusz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

Data publikacji: 2018-11-16, Data modyfikacji: 2018-11-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Jedna z trzech etatowych policyjnych orkiestr w kraju. Tworzy ją grupa 33 profesjonalnych instrumentalistów. Dla nich muzyka to pasja, którą z wielką dumą łączą z mundurem. Corocznie uczestniczą w blisko 300 przedsięwzięciach z oprawą muzyczną. Są to oficjalne policyjne uroczystości, wydarzenia państwowe, a także koncerty charytatywne oraz widowiska artystyczne i kulturalne. Dotychczas wydali dwie płyty: „Policja Świątecznie” oraz „Policja Rozrywkowo”. Ćwiczą codziennie, koncertują na terenie całej Polski i za granicą. Łączy ich zamiłowanie do muzyki. A żeby wszystko w orkiestrze „grało”, prywatnie są także zgranym zespołem współpracowników i przyjaciół, którzy zawsze mogą na siebie liczyć.

Pełna treść wiadomości na: pszczyna.slaska.policja.gov.pl/k19/informacje/aktualnosci/247269,45-lat-pod-batuta-jubileusz-Orkiestry-Komendy-Wojewodzkiej-Policji-w-Katowicach.html
pszczyna.slaska.policja.gov.pl, Źródło artykułu: pszczyna.slaska.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
pszczyński

Powiat pszczyński – siedzibą tego położonego w województwie śląskim powiatu jest Pszczyna, a on sam powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. W jego skład zalicza się 6 gmin. Są to: Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice, Suszec.

Jedna z największych turystycznych atrakcji ziem powiatu jest Jezioro Goczałkowickie. Obserwować tu można ptactwo wodne, a w okolicznych lasach, które stanowią fragment dawnej Puszczy Pszczyńskiej spotkać bogactwo fauny i flory. Jeśli już mowa o puszczy to okazuje się, że w dwóch miejscach na terenie powiatu można zobaczy jej króla. Żubry można podziwiać w ośrodku Edukacji Ekologicznej – Pszczyńskie Żubry i w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, nieopodal zamku i starówki w scenerii parku Zwierzyniec.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola