Krajowe Centrum Doradztwa Energetycznego zaprasza w poniedziałek,24 października o godzinie 18.00 na spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy Pszczyna, dotyczące programów "Czyste Powietrze" i "Mój Prąd",
a także nowej ulgi termomodernizacyjnej.
Spotkanie odbędzie się w Pszczyńskim Centrum Kultury
(PCKul; Pszczyna, ul. Piastowska 1).
Dowiemy się, co możemy zrobić, aby nie mieć nigdy więcej problemów z:
- bardzo wysokimi cenami węgla (węgiel po 2-3 tys. zł i droższy)
- dostępnością węgla (ciągłe braki na składach opałowych, kolejki, zapisy)
- bardzo niską jakością węgla (zanieczyszczony, niskokaloryczny).
A także, co możemy zrobić, aby ogrzewać dom nie mając problemów z:
- ciągłą obsługą kotłowni (czas + wysiłek)
- kontrolami jakości spalin z komina (ewentualne kary)
- wysokimi kosztami (drożejące paliwa stałe, gaz i prąd).
24 października o godz. 18.00 przyjdź do Pszczyńskiego Centrum Kultury. Posłuchaj, zadaj pytania. Uzyskaj wiedzę odnośnie spraw technicznych, a także o warunkach aktualnych programów dotacyjnych - zaprasza zespół Krajowego Centrum Doradztwa Energetycznego.
![]() |
Powiat pszczyński – siedzibą tego położonego w województwie śląskim powiatu jest Pszczyna, a on sam powstał w ramach reformy administracyjnej z 1999 roku. W jego skład zalicza się 6 gmin. Są to: Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice, Suszec. Jedna z największych turystycznych atrakcji ziem powiatu jest Jezioro Goczałkowickie. Obserwować tu można ptactwo wodne, a w okolicznych lasach, które stanowią fragment dawnej Puszczy Pszczyńskiej spotkać bogactwo fauny i flory. Jeśli już mowa o puszczy to okazuje się, że w dwóch miejscach na terenie powiatu można zobaczy jej króla. Żubry można podziwiać w ośrodku Edukacji Ekologicznej – Pszczyńskie Żubry i w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, nieopodal zamku i starówki w scenerii parku Zwierzyniec.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola